Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Södra Umeå Ryttarförening
Kvalitetsmärkt ridskola
Dressyr
Här på Surf finns ca 15 st licensierade dressyrekipage. 

Vi har en månadstränare som heter Ann Hammarlund som kommer till SURF ca en gång i månaden. Ann är C-tränare i dressyr och tävlar i svårt klass. 

Vi har en tränare som heter Lena Unneby. Hon kommer ca 2 gånger i månaden. Lena är C-tränare och tävlar i medelsvårt klass. Kontaktperson för dessa träningar är Sofie Olofsson, olofsson.sofie@hotmail.com 

Veckoträningar bokar våra medlemmar in själv med sina tränare när ridhuset är ledigt, för att boka ridhuset tar man kontakt med verksamhetschefen, se kontakt under "hem" eller "ridskolan". ”

Dressyrträning Ann Hammarlund Våren 2019

 

Deltagare:

 

Sofie Olofsson                                         olofsson.sofie@hotmail.com

Nina Brynefall                                          nina.brynefall@ddb.umu.se

Hanna Fällman                                         hannafallman@live.se

Marja-Liisa Lammi Tavelin                     mllammi@hotmail.com

Linnea Lundgren                                      linnea246@gmail.com

Tova Adolfsson                                        karin.adolfsson@stocksjo.se

Klara Hylin                                               klara.hylin@me.com

Isa Wiklund                                              linda.r.wiklund@gmail.com

Rebecka Öhlund                                      rebecka@sodraumearf.se

Ridskolans tävlingsdressyrgrupp             kontaktperson: Rebecka Öhlund

Emelie Johansson (annan klubb)              strimma10@gmail.com

 

 

Reserver:

 

Josefin Sabo                                             josefin_sabo@hotmail.com

Jacqueline Dinewald                                dinewald@gmail.com

Alexandra Boström (annan klubb)           alexandras_96@live.se

Tina Salmonsson (annan klubb)               tinasalmonsson@hotmail.com

 
Våra sponsorer 2019